Chrome 12 beta z lepszą akceleracją sprzętową

Pawel Cebula, 11-05-2011 | Źródło: Google

Google Chrome nadal pozostaje jedną z najdynamiczniej zyskujących na popularności przeglądarek internetowych. Koncern z Mountain View pracuje już nad 12-tą odsłoną swojej przeglądarki. Czego można spodziewać się po nowej wersji Chrome?

Tradycyjnie już Google duży nacisk położyło na prace mające na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa przeglądarki Chrome. Aplikacja ta nadal pozostaje jedną z najbezpieczniejszych, skutecznie opierając się licznym atakom podejmowanym np. w ramach imprezy Pwn2Own.

 
Kolejna nowość związana jest ze znacznie sprawniejszym i pełniejszym wykorzystaniem akceleracji sprzętowej w przypadku transformacji 3D CSS. Zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami nie mogło zabraknąć funkcji pozwalającej na lepsze synchronizowanie ustawień między przeglądarkami uruchomionymi na wielu komputerach.
 
Programiści pracujący nad rozwojem Chrome nie zapomnieli również o opcji, która zwiększa bezpieczeństwo użytkownika przy okazji pobierania plików z Sieci. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami Chrome pozwoli na zarządzanie plikami wytworzonymi przez wtyczkę Flash.
Ocena 2.66/5 (53.19%) (270 głosów)
  • Śledzik
TAGI: chrome   google   flash   bezpieczenstwo  

Komentarze:


  • Dodał: Dexter data: 2011-05-11
    Akceleracja sprzętowa działa tylko na Vista/Win7/Win8


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.