Samochody i rowery Google Street View ruszają na Polskę

Dawid Kulbaka, 10-05-2011 | Źródło: Własne

Specjalne samochody i rowery Google wyposażone w aparaty fotograficzne rozpoczną przygotowywanie zdjęć z Polski na potrzeby Google Street View.

W startującym dzisiaj plebiscycie “Patrzcie, Polska! Wybieramy naszą wizytówkę na Street View” Polacy będą mogli proponować, a następnie głosować na atrakcje turystyczne i interesujące miejsca, które mają być fotografowane. Patronat nad akcją objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Propozycje można zgłaszać do 31 maja poprzez formularz online na stronie www.google.pl/streetview/polska.
 
Poza wyjątkowymi miejscami, Google chciałby zrealizować także zdjęcia w głównych miastach Polski. – Chcielibyśmy, by zagraniczni goście mogli zobaczyć nie tylko zdjęcia stadionów i atrakcji turystycznych, ale także przekonać się jak wygląda ulica, przy której znajduje się ich hotel, co ciekawego można zobaczyć w okolicy i jak trafić na stadion – mówi Artur Waliszewski, szef Google Polska.
 
 
W związku z realizacją projektu, w najbliższych miesiącach na polskich ulicach mają pojawić się widocznie oznakowane samochody Google, wyposażone w zamontowane na dachu aparaty fotograficzne. W pierwszej kolejności planowane jest fotografowanie miast Euro 2012 - w regionie Gdańska, Krakowa, Poznania, Warszawy, Wrocławia. Samochody mogą pojawić się również na trasach między tymi miastami.
 
Informacje o bieżących regionach przejazdu samochodów aktualizowane będą automatycznie na stronie internetowej www.google.pl/streetview. W miejscach realizacji zdjęć specjalnych, w przypadku których fotografowanie ustalane jest indywidualnie z właścicielami lub organizacjami zarządzającymi, wykorzystywane będą także trójkołowe rowery wyposażone w aparaty:
 
Ocena 2.29/5 (45.81%) (602 głosów)
 • Śledzik
TAGI: mapy   google  

Komentarze:

 • niebo
  Dodał: Gość data: 2011-05-10
  co to jest ? ja się nie zgadzam na upublicznianie zdjęć mojej nieruchomości. Kto w ogóle wydał na to pozwolenie ?
 • Baranie
  Dodał: Gość data: 2011-05-11
  Jak nie wiesz co to jest to przeczytaj artykuł.
  Jak się zgadzasz to wyjazd na Ukrainę lub do Chin
 • oho
  Dodał: Gość data: 2011-05-12
  @baranie
  wyjazd to mozesz mowic do swojej starej :)
 • Wypraszam sobie
  Dodał: Gość data: 2011-05-13
  Nie mam nic wspólnego z Google Stret View. Żadnej umowy z nimi nie podpisywałem, żadne regulaminy Google Stret View mnie nie dotyczą.

  Jeżeli sposobem na zaprzestanie fotografowania jest grożenie jak w Szwajcarii, że się wycofają, to niech to zrobią. Nie pogniewam się.
 • GSV
  Dodał: Gość data: 2011-05-24
  O ile wiem polskie prawo nie zabrania fotografowania ogólnodostępnych miejsc - pomijając obszary wojskowe oraz te należące do rządu, które są objęte zakazem fotografowania. Niestety coś takiego jak brak zgody na upublicznianie zdjęć nieruchomości widocznej z obszaru publicznego - np. z drogi nic nie wnosi. Jest to tylko dobrą wolą Google jeśli nie zdecyduje się na publikację tych zdjęć ;)

 • Dodał: Gość data: 2011-06-03
  zacofane bałwany jesteście i tyle, schowajcie się najlepiej w piwnicy
 • Mobilny przewodnik po okolicy
  Dodał: Maperia data: 2011-07-09
  Jak często korzystaliście z mobilnej aplikacji szukając atrakcji, restauracji lub klubu w nowej okolicy? Zapraszamy Was do korzystania z naszego przewodnika po okolicy. Przewodnik działa w urządzeniach z systemem Android oraz w telefonach iPhone. Więcej na naszych stronach http://maperia.pl

 • Dodał: Gość data: 2012-03-25
  Schowajcie się z tymi prawami o upublicznianiu zdjęć, jeżeli tak Wam zależy to napiszcie do Googli że się nie zgadzacie i po prostu zamażą Wam te Wasze BOSKIE DOMY. Ehhh... I jak tu żyć w cywilizowanym świecie jak tacy zacofani ludzie istnieją.

 • Dodał: Gość data: 2012-03-28
  JE TEŻ SIĘ NIE ZGADZAM NA FOTOGRAFOWANIE MOJEJ NIERUCHOMOŚCI, ROBIĄ TO CHYBA TYLKO DLA ZŁODZIEI, ABY WIEDZIELI JAK OKRADAĆ DOMY...., NIE MAM NIC PRZECIWKO JEŻELI CHODZI O ZABYTKI,MUZEA ITP., ALE PRYWATNE DOMY I PODWÓRKA LUDZI TO CHYBA JEST COŚ NIE TAK, JEST CORAZ GORZEJ....

 • Dodał: Gość data: 2012-04-24
  super sprawa :-) BRAWO GOOGLE


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.