Opera Dragonfly w finalnej wersji

, 05-05-2011 | Źródło: Opera

Narzędzie deweloperskie Opera Dragonfly wychodzi dziś w finalnej wersji. Po sześciu tygodniach w fazie beta oferuje od teraz pełny zestaw narzędzi, które pomagają uczynić tworzenie stron internetowych szybszym i prostszym.

 Trzy powody, dla których warto włączyć Operę Dragonfly w swój dewloperski arsenał:

1. Narzędzia dla projektantów

Nasz dyrektor technologiczny stworzył CSS, więc jak widzicie, kochamy projektantów. Opera Dragonfly zawiera cały zestaw narzędzi, pomagający projektantom w upiększaniu Sieci. Zaawansowane narzędzia doboru kolorów, pozwalają bardzo precyzyjnie łączyć kolory, a po ich wyborze – przechowywać je na palecie na wypadek kolejnego użycia. Możesz także na żywo sprawdzać zamiany czcionek i stylów, a nawet debugować SVG. 

2. Mobilizacja

Jeśli myślisz poważnie o tworzeniu stron pod Internet mobilny, Opera Dragonfly daje ci zestaw narzędzi umożliwiających zabranie się do tego w znacznie prostszy sposób. Jeśli chcesz debugować stronę z urządzenia mobilnego, po prostu uruchom zdalne debugowanie.
 
Opera Dragonfly połączy się z Operą Mobile, pozwalając ci debugować bezpośrednio z urządzenia. Ale to jeszcze nie koniec. Dzięki funkcji zdalnego debugowania możesz dostać się do swojej strony z poziomu tabletu, telewizora, czy komputera kolegi. Ponadto Opera Dragonfly może maskować inne przeglądarki, by zapewnić mobilną wieloplatformową kompatybilność.

3. Zawsze na czasie

Opera Dragonfly jest tym, co nazywamy hybrydową aplikacją webową. Co to znaczy? Tyle, że nigdy nie trzeba jej aktualizować, bo najnowsza wersja jest zawsze ściągana z sieci. Poza tym zawsze będzie kompatybilna z wersją Opery, której używasz.  
 
Oczywiście Opera Dragonfly zawiera wszystko, czego oczekujesz od nowoczesnego narzędzia deweloperskiego, m.in.:
 
- Inspektor DOM do analizy i edycji dokumentu na żywo, na twoich oczach.
 
- Debugger javascriptowy: wystarczy jedna błędna linijka i twój wspaniały skrypt legnie w gruzach. Dlatego pomagamy Ci dokładnie zanalizować twój kod.
 
- Deweloperzy wszystkich krajów, łączcie się! Nie macie nic do stracenia oprócz waszego czasu, frustracji i prawdopodobnie trochę włosów – powiedział David Storey, manager Opery Dragonfly. – Opera Dragonfly jest bardziej wyrafinowana, ładniejsza i niesamowita, niż nasze wcześniejsze wersje. Ale nie wierz nam na słowo. Wypróbuj ją sam i zobacz, jak choć trochę ulepszy twój dzień.

Jak pobrać Operę Dragonfly?

 Jeśli korzystasz z przeglądarki Opera, po prostu kliknij prawym przyciskiem i wybierz „Przegląd dokumentu”. To wszystko. 
 
Ocena 2.16/5 (43.17%) (322 głosów)
 • Śledzik
TAGI: przegladarki   opera  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.