Opera 11.50 nadchodzi

Pawel Cebula, 04-05-2011 | Źródło: Opera

W pierwszej połowie kwietnia pojawiło się stabilne wydanie Opery 11.10. Niewiele ponad dwa tygodnie później zapowiedziane zostało kolejne wydanie Opery, które nosi nazwę kodową "Swordfish".

Użytkownicy, których domyślną przeglądarką jest Opera, a ponadto bardzo chętnie instalują każde dostępne wydanie testowe, z pewnością będą zainteresowani faktem, że dostępna jest już pierwsza wersja alfa Opery 11.50. Już na tym etapie pojawiły się pierwsze informacje odnośnie tego, czego można się spodziewać po kolejnej wersji tej przeglądarki.
 
Pierwszą nowością jest Opera Next, która umożliwia użytkownikowi instalowanie testowych wydań w sposób niezależny od wydań stabilnych. W ten sposób osoby instalujące wydania testowe (tzw. snapshoty) będą miały większą kontrolę nad tym, co się dzieje w ich systemie przy okazji instalacji nowej wersji Opery.
 
Rozszerzone zostały również możliwości Opery Link, która od teraz poza m.in. zakładkami, czy historią umożliwia synchronizowanie haseł. Osoby korzystające z przeglądarki na kilku różnych komputerach będą mogły porzucić korzystanie z rozszerzeń takich jak np. LastPass. Opcja ta dostępna jest w konfiguracji Opery Link.
 
Kolejną nowością są rozszerzenia dedykowane dla "szybkiego wybierania". Umożliwienie tworzenia rozszerzeń ma na celu "ożywić" tę funkcję, do której Opera Software przykłada bardzo dużą uwagę. Dokładny opis tworzenia rozszerzeń dla Speed Diala dostępny jest na stronie Dev.Opera.com.
Ocena 2.22/5 (44.3%) (316 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.