Facebook jednak wróci do Chin?

Pawel Cebula, 02-05-2011 | Źródło: Mashable

Najpoważniejszym problemem Marka Zuckerberga jest brak obecności Facebooka w Chinach, które mają największą na świecie liczbę internautów. Wiele wskazuje jednak na to, że szanse na powrót do Państwa Środka są coraz większe.

Dostęp do Facebooka w Chinach został zablokowany jeszcze w 2008 roku. Powód tej decyzji był dość prosty - w serwisie pojawiało się wiele informacji, które były nie na rękę komunistycznej władzy, która traciła w ten sposób kontrolę nad treściami, do których dotrzeć mógł niemal każdy użytkownik Facebooka.

Ambicją Marka Zuckerberga jest to, aby jak najszybciej wrócić do Chin, bo pozwoli to na utrzymanie dynamiki wzrostu liczby użytkowników jego serwisu. Zuckerberg musi być gotów iść na kompromis, akceptując cenzurę. Facebook w chińskiej wersji będzie jednak połączony z pozostałymi wersjami językowymi.

Wiele mówi się również na temat podjęcia współpracy z lokalnym gigantem wyszukiwarkowym jakim jest Baidu. Facebook w żaden sposób nie musi obawiać się konsekwencji ze strony Google, bo jak wiadomo - obie firmy od dłuższego czasu utrudniają sobie życie (np. Google blokując możliwość importu kontaktów z Gmaila na Facebooka).

Ocena 2.01/5 (40.23%) (260 głosów)
  • Śledzik
TAGI: baidu   spolecznosc   chiny   facebook  

Komentarze:

  • pKnTdmvfxuTE
    Dodał: Jane data: 2012-02-05
    @TheGnoor Zrób leipej. Oj przepraszam pewnie nie umiesz. Jak widze twoje żenujące filmy (3 filmiki). Więc.. Nie krytykuj, gram tam 3-4 dni. Ale eq juz mam teraz DOBRE lecz nie nie bardzo dobre, zrób leipej. A może Ty byłaś na tym filmiku i nie możesz przeboleć ?. Pzdr.


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.