Yahoo sprzedało Delicious twórcom YouTube

Pawel Cebula, 28-04-2011 | Źródło: TechCrunch

O tym, że Yahoo poważnie rozważa możliwość sprzedania serwisu social bookmarkingowego Delicious.com wiadomo było od pewnego czasu. Transakcja doszła do skutku, a nowy właścicielem są twórcy YouTube'a.

Powodów dla których Yahoo chciało się pozbyć Delicious.com było wiele. Wraz z kolejnymi zmianami w sposobie funkcjonowania serwisu stale malała jego popularność. Innym powodem jest nienajpesza kondycja finasowa Yahoo. W gronie potencjalnych właścicieli wymiano ostatnio np. StumbleUpon.

Zgodnie z informacją opublikowaną przez Yahoo, twórcy YouTube nie zamierzają zmieniać formy serwisu Delicious.com - nadal ma on pozwalać na zbieranie i dzielenie się swoimi zakładkami z innymi użytkownikami. Planowane jest jednak wprowadzenie funkcji, które mają ułatwić i uatrakcyjność korzystanie z serwisu.

Yahoo będzie zajmować się obsługą "Delicji" najprawdopodobniej jeszcze do lipca 2011 roku. Po zakończeniu wszystkich przygotowań związanych z przejęciem, cała zawartość trafi w ręce nowego właściciela. Użytkownicy muszą jednak w ramach swojego konta ustawić możliwość przeniesienia własnych danych.

Ocena 2.19/5 (43.85%) (322 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.