Google rozszerza wyszukiwanie w czasie rzeczywistym

Pawel Cebula, 27-04-2011 | Źródło: TechCrunch

Google już od dłuższego czasu oferuje możliwość wyszukiwania w czasie rzeczywistym. Dotychczas było jednak dość mocno ograniczone, ale teraz to się zmienia.

Jeszcze kilka lat temu zindeksowanie określonej treści przez roboty wyszukiwarki Google trwało nawet kilka tygodni. Przez ten czas bardzo dużo zmieniło się w silniku wyszukiwarki, dzięki czemu możlwie jest m.in. wyszukiwanie w czasie rzeczywistym. Możliwości tej funkcji są stale zwiększane.

Początkowo opcja ta funkcjonowała głównie w przypadku wiadomości publikowanych w przypadku serwisu mikroblogowego Twitter. W tej chwili lista obsługiwanych serwisów została rozbudowana o Quarę, Buzz, Gowalle, a nawet Facebooka. W przypadku Facebooka indeks obejmuje tylko publiczne strony - bez danych z profili.

Powód dla którego lista obsługiwanych serwisów kształtuje się tak a nie inaczej, jest dość oczywisty. Serwisy te generują bardzo dużą ilość "świeżych" i unikalnych wiadomości, które bardzo często są później poszukiwane przez innych internautów.

Ocena 2.49/5 (49.78%) (272 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.