Google usprawnia transfer plików do Dokumentów

Pawel Cebula, 26-04-2011 | Źródło: Google Blog

Google stale podejmuje kolejne działania, które w efekcie mają sprawić, że korzystanie z pakietu biurowego Dokumentów Google będzie naprawdę łatwe. Tym razem przyszedł moment na usprawnienia dodawania plików.

Prace nad usprawnieniem mechanizmu odpowiedzialnego za przesyłanie plików z komputera do Google Docs trwają już od dłuższego czasu. Pod koniec ubiegłego roku użytkownicy otrzymali możliwość transferu pliku za pomocą metody "drag & drop". Wkrótce pojawią się trzy kolejne dodatkowe funkcje.

Jedną z nowości, która pojawi się w ciągu najbliższych tygodni będzie przesyłanie całych folderów zawierających np. kilka lub kilkanaście różnych plików z dokumentami. Funkcja ta będzie działać natywnie w Chrome. W przypadku Safari i Firefoksa będzie konieczność zainstalowania dodatkowych apletów.

Druga zmiana związana jest z udoskonaleniem interfejsu użytkownika. Dzięki wprowadzonym zmianom możliwe będzie przesyłanie plików przenosząc je bezpośrednio na listę dokumentów. Na razie obsługiwany będzie wyłacznie transfer pojedynczych plików - nie całych folderów.

Modyfikacji uległy również ustawienia metod przesyłania plików. Użytkownik wrzucając pliki pierwszy raz (od momentu udostępnienia nowej wersji Dokumentów Google) zostanie zapytany np. o to, czy konwertować dokumenty do formatu Google Docs.

Ocena 2.51/5 (50.15%) (333 głosów)
 • Śledzik
TAGI: google   docs   upload   dokumenty  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.