Sophos sugeruje poprawę bezpieczeństwa Facebooka

Pawel Cebula, 20-04-2011 | Źródło: Hacking

Temat bezpieczeństwa i ochrony prywatności użytkowników Facebooka powraca jak bumerang. Tym razem za sprawą firmy Sophos, która zajmuje się bezpieczeństwem. Co Sophos ma do zarzucenia Facebookowi?

Rzadkością jest, aby firmy zajmujące się bezpieczeństwem formułowały listy otwarte do właścicieli serwisów społecznościowych, sugerując zmiany, które powinny zostać uwzględnione, aby zapewnić należyty poziom ochrony newralgicznych danych. Sophos sugeruje Facebookowi skupienie się na trzech aspektach.

 
Kwestią numer jeden jest pełne wdrożenie obsługi protokołu HTTPS, który miałby obejmować wszystkie akcje podejmowane przez użytkowników w ramach popularnego serwisu społecznościowego. Facebook od niedawna obsługuje protokół HTTPS, jednak jest on domyślnie wyłączony, a jego działanie nie ma charakteru ciągłego.
 
Kolejną sugestią ze strony Sophos jest znaczące zwiększenie domyślnej ochrony prywatności. Od razu nasuwa się tutaj również sytuacja z którą mieliśmy do czynienia na początku roku - twórcy aplikacji dla Facebooka mieli prawo wysyłać żądania dot. danych takich jak: numer telefonu, adres itp.
 
Ostatnim elementem, który należałoby uwzględnić jest autoryzowanie programistów, którzy mają prawo tworzyć aplikacje dla Facebooka. Dzięki takiemu rozwiązaniu zniknąłby poważny problem, polegający na regularnym pojawianiu się niebezpiecznych aplikacji, które szybko zyskują na popularności.
Ocena 2.13/5 (42.56%) (195 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.