Wyciek danych z Wordpress.com

Pawel Cebula, 15-04-2011 | Źródło: Mashable

Ostatnie miesiące są wyjątkowo trudne dla platformy blogowej Wordpress.com. Niedawno użytkownicy mieli spore problemy z połączeniem się z powodu ataku DDoS. Tym razem doszło do włamania na serwery obsługujące usługę Wordpress.com.

Firma Automattic, która oferuje użytkownikom możliwość darmowego założenia bloga w ramach platformy Wordpress, rozesłała wszystkim swoim użytkownikom komunikat, w którym informuje o dokonaniu włamania na serwery. W efekcie, mogły wyciec niemal wszystkie dane zgromadzone na 18 milionach obsługiwanych blogów.

 

W ramach tej popularnej platformy utrzymywane są zarówno prywatne blogi, jak i bardzo popularne serwisy (klienci korzystający z dodatkowych płatnych opcji). Automattic na tę chwilę próbuje ustalić, jakie dane wyciekły. Podjęto również działania, które mają uniemożliwić powtórzenie się tego typu sytuacji.

 

Kolejnym poważnym problemem jest wyciek kodu źródłowego usługi, która jest wykorzystywana w ramach platformy blogowej Wordpress.com. Kod źródłowy Wordpressa jest otwarty, jednak Automattic stworzyło szereg autorskich elementów, które nie były udostępniane jako Open Source.  

Ocena 2.23/5 (44.56%) (390 głosów)
 • Śledzik
TAGI: wyciek   wordpress   blogi   automattic  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.