Chrome z obsługą SPDY i dopracowanym intefejsem

Pawel Cebula, 12-04-2011 | Źródło: Chromium

W ostatnim czasie bardzo wiele dzieje się na rynku przeglądarek internetowych. Najgłośniej mówi się o IE9 oraz Firefoksie 4. Co nowego szykuje Google dla użytkowników Chrome?

Kilka dni temu, pojawiła się informacja na temat planowanego wprowadzenia lepszej ochrony przed malware. Użytkownicy korzystający z Chrome mają być informowani o zaistniałym zagrożeniu w sytuacji, gdy będą próbować pobrać potencjalnie niebezpieczny plik. Jest to kolejny krok wpływający pozytywnie na poprawę bezpieczeństwa użytkownika.

 

Kolejna zmiana dotyczyć będzie interfejsu użytkownika, a dokładniej paska kart. Aktualne rozwiązanie polega na tym, że otwarcie kolejnej karty zmniejsza ich rozmiar - w efekcie mając otwartych np. kilkadziesiąt paneli odróżnienie ich od siebie staje się bardzo trudne. Google zdecydowało więc zastosować rozwiązanie zastosowane w Firefoksie.

 

Wielkość karty wyświetlanej na pasku będzie miała ustaloną minimalną wielkość. W momencie, gdy pozostałe panele nie będą się już mieściły - pojawi się specjalny suwak, który umożliwi przesuwanie ich, a tym samym dużo łatwiejsze staje się odnalezienie interesującej nas strony.

 

Od dłuższego czasu Google wdraża obsługę bezpiecznego protokołu, który zapewnia szyfrowanie danych. Nowością jest jednak to, że aktualnie wykorzystywany jest specjalny protokół noszący nazwę SPDY. Rozwiązanie opracowane przez Google jest nawet do 64 proc. szybsze, dając większe bezpieczeństwo i jednocześnie eliminując wszystkie przypadłości HTTPS.

 

Na tę chwilę jedyną przeglądarką obsługującą SPDY jest oczywiście Chrome. Z czasem być może i pozostali producenci przeglądarek internetowych zdecydują się na zastosowanie obsługi SPDY, zwiększając tym samym szybkość funkcjonowania aplikacji. 

Ocena 2.05/5 (41.04%) (269 głosów)
 • Śledzik
TAGI: https   karty   google   spdy   chrome  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.