Google przeznaczy 100 mln USD na programy w YouTube

Pawel Cebula, 08-04-2011 | Źródło: WSJ

YouTube jest jedną z najważniejszych usług Google. Mimo to sporym zaskoczeniem okazały się plany przeznaczenia 100 milionów dolarów na programy, które mają być emitowane w ramach YouTube.

Celem Google jest stworzenie 20 specjalnych kanałów, które będą pozwalały na oglądanie niskobudżetowych programów. Rozpiętość tematyczna ma być na tyle szeroka, aby przyciągnąć i zainteresować możliwie jak najszerszą grupę odbiorców. Emisja trwać będzie kilka godzin tygodniowo.

 

Aktualnie trwają przygotowania i poszukiwania osób, które zajęłyby się tworzeniem tego typu programów. Start programów uzależniony jest m.in. od tego, jak łatwo i szybko uda się znaleźć odpowiednie osoby, dysponujące odpowiednią wiedzą i umiejętnościami. WSJ szacuje, że być może uda się to jeszcze przed końcem tego roku.

 

Na czym zamierza zarobić Google? Przede wszystkim na reklamach, które będą się pojawiały w trakcie emisji programów. W przypadku, gdy zainteresowanie będzie odpowiednio duże, być może Google zdecyduje się rozszerzyć swoją ofertę, zwiększając liczbę kanałów i programów. 

Ocena 2.41/5 (48.16%) (294 głosów)
 • Śledzik
TAGI: wideo   youtube   telewizja   google  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.