Google +1 może mieć duże znaczenie dla webmasterów

Pawel Cebula, 05-04-2011 | Źródło: RWW

Google w ubiegłym tygodniu udostępniło funkcję +1, której zadaniem jest umożliwienie rekomendacji wybranych wyników wyszukiwania. Funkcja ta może mieć niemałe znaczenie dla niewielkich firm, a nawet właścicieli stron internetowych.

Google +1 jest kolejną nowością, która wprowadza funkcje społecznościowe do algorytmu wyszukiwarki. Dzięki niej jakość zwracanych wyników wyszukiwania ma ulec poprawie - wszystko dzięki akcjom podejmowanym przez użytkowników w trakcie korzystania z wyszukiwarki.

Nowa funkcja jest kolejną rzeczą, którą muszę uwzględnić właściciele stron pod kątem SEO. W przypadku, gdy serwis internetowy dostarcza odpowiednią treść, która spełnia (subiektywne) wymagania użytkownika, strona taka będzie łatwiej dostrzegalna przez inne osoby.

Google pozwala na dodawanie specjalnych przycisków "+1" na potrzeby własnych stron internetowych. Na tę chwilę tego typu przyciski są bardzo rzadko spotykane, jednak z czasem można spodziewać się wzrostu popularności i tego, że "+1" znajdzie swoje miejsce obok przycisków Twittera, czy Facebooka.

Ocena 2.56/5 (51.26%) (318 głosów)
 • Śledzik
TAGI: wyszukiwarki   google   seo   spolecznosci   +1  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.