8 niezbędnych rozszerzeń dla Wordpressa

Pawel Cebula, 04-04-2011 | Źródło: własne

Wordpress niezmiennie od wielu lat jest jednym z najchętniej wybieranych systemów do zarządzania treścią. Jednym z najpoważniejszych atutów Wordpressa jest elastyczność, która jest możliwa dzięki obsłudze wtyczek.

Dzięki Wordpressowi możliwe jest założenie prostej wizytówki, bloga, czy nawet bardzo rozbudowanego serwisu. W większości wypadków konieczne jest rozbudowanie możliwości tej platformy, stosując odpowiednie rozszerzenia. Które z nich są warte uwagi i ewentualnej instalacji?

 

Ad Codes WidgetW przypadku, gdy chcemy aby na naszej stronie wyświetlane były reklamy, warto rozważyć instalację Ad Codes Widget. Wtyczka ta pozwoli wyświetlić dowolny baner, obsługując kod HTML, JavaScript, a nawet PHP. Ad Codes Widget obsługuje funkcję rotacji i jest kompatybilny z Wordpressem 3.1.

 

All in One SEO PackKażdemu posiadaczowi strony opartej na Wordpressie zależy na jak najlepszej optymalizacji pod kątem wyszukiwarek internetowych. Sporym udogodnieniem może być All in One SEO Pack, który niemal automatycznie zajmie się wykonywaniem czynności, które mogą przyczynić się do poprawy naszej pozycji w wyszukiwarkach.

 

jQuery ColorboxWtyczek typu "lightbox", pozwalających na łatwiejszy podgląd obrazków, jest wiele. Na szczególną uwagę zasługuje jednak jQuery Colorbox. Jest to najmniej problematyczna wtyczka, kompatybilna z wieloma innymi pluginami. Standardowo dostępnych jest 11 różnych skórek.

RedirectionDzięki tej wtyczce możliwe jest łatwe zarządzanie przekierowaniami 301, których użycie staje się niezbędne w przypadku, gdy mamy do czynienia z błędami 404. Redirection pozwala na stałe monitorowanie ewentualnych błędów, umożliwiając ustawienie odpowiedniego przekierowania.

Google XML SitemapsKorzystając z Google Webmaster Tools, możliwe jest m.in. zaimportowanie własnej mapy strony. Takie działanie przyczynia się do lepszego uwzględnienia pełnej zawartości naszej strony internetowej w ramach indeksu wyszukiwarki Google. Dzięki Google XML Sitemaps możliwe jest łatwe wygenerowanie takiej mapy i zgłoszenie jej do Google.

WordPress Database BackupRegularne wykonywanie kopii zapasowych bazy danych może uchronić nas przed sporymi problemami w razie awarii. Jednym z ciekawych pluginów ułatwiających wykonanie tej czynności jest Wordpress Database Backup. Wtyczka ta pozwala na wybranie tabeli, ustalenie częstotliwości wykonywania kopii zapasowych, a nawet ustalenia adresu e-mail na który będzie wysyłana.

AkismetWordpress jest bardzo lubianym przez spamerów systemem zarządzania treścią. W związku z tym konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie się przed bezwartościowymi komentarzami. Jednym z najlepszych narzędzi umożliwiających walkę ze spamerami jest Akismet.

W3 Total CacheW momencie, gdy strona internetowa zaczyna zyskiwać na popularności, konieczne staje się odpowiednie zoptymalizowanie witryny, zmniejszając obciążenie serwera i przyspieszając ładowanie wszystkich elementów. W3 Total Cache może przyczynić się również do znacznego zmniejszenia ilości generowanego transferu, co bezpośrednio przekłada się na koszta.

Ocena 2.49/5 (49.89%) (352 głosów)
  • Śledzik
TAGI: blogi   wtyczki   pluginy   wordpress  

Komentarze:

  • lipinski-kamil.pl
    Dodał: Kamil data: 2011-04-06
    "All in One SEO Pack" słyszałem że odchodzi do lamusa. Teraz coraz bardziej popularną wtyczką zamiast "All in One" jest "HeadSpace2 SEO"


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.