Google zaprezentował nowe szablony Bloggera

Pawel Cebula, 01-04-2011 | Źródło: GOS

Koncern z Mountain View już jakiś czas temu zapowiedział, że trwają prace nad przygotowaniem nowej wersji Bloggera. Tymczasem pojawiła się prezentacja nowych szablonów dedykowanych dla tej platformy.

Nowy Blogger będzie tak naprawdę pierwszą tak poważną aktualizacją tego systemu, który mimo wielu braków cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony użytkowników. Możemy przypuszczać, że Google przy okazji prac nad Bloggerem pełnymi garściami czerpie z możliwości HTML5, czy CSS3.W powyższej prezentacji widać, że nowe szablony Bloggera będą naprawdę bardzo nowoczesne, wyróżniając się na tle całej pozostałej konkurencji. Istnieje również możliwość obejrzenia i przetestowania kilku przykładowych szablonów - Flipcard, Snapshot, Timeslide, Mosaic, Sidebar.

Jednym z problemów jaki można zauważyć korzystając z niektórych szablonów, jest znaczące obciążenie procesora komputera. Wiele zależy tutaj od przeglądarki internetowej, spowolnienie jednak jest widoczne. Najprawdopodobniej właśnie w związku z tym, Google pracuje nad mobilnymi szablonami, które będą "lżejszym" odpowiednikiem.

Ocena 2.58/5 (51.52%) (460 głosów)
 • Śledzik
TAGI: google   szablony   blogi   blogger  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.