Vevo przejmie MySpace?

Pawel Cebula, 30-03-2011 | Źródło: Bloomberg

O tym, że kondycja MySpace nie jest najlepsza wiadomo nie od dzisiaj. News Corp. będąca właścicielem popularnego serwisu społecznościowego MySpace prowadzi rozmowy z Vevo w celu dokonania połączenia.

Informacje pojawiające się na temat MySpace nie należą do najbardziej optymistycznych. Nikogo nie dziwi więc fakt, że News Corp. zajmuje się coraz aktywniej poszukiwaniami ewentualnego nabywcy kultowego serwisu. Alternatywną opcją ma być połączenie MySpace z Vevo, na czym zależy News Corp.

Serwis Vevo dostępny jest jedynie w krajach ameryki północnej, a miesięcznie jest odwiedzany przez ponad 45 milionów internautów. Po ewentualnej fuzji, kontrolę miałby przejąć serwis Vevo - News Corp. z kolei mógłby się cieszyć z udziałów w tym wspólnym przedsięwzięciu, pozbywając się problemu z MySpace.

MySpace jest miesięcznie odwiedzany przez ok. 60 milionów internautów z całego świata - liczba ta jednak stale maleje i nie pomagają kolejne próby zmiany tego stanu rzeczy. News Corp. chce odzyskać jak najwięcej pieniędzy z 580 milionów dolarów, które zapłacił w 2005 roku.

Ocena 2.59/5 (51.78%) (416 głosów)
 • Śledzik
TAGI: vevo   myspace   spolecznosci  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.