Wordpress 3.2 będzie szybszy i lżejszy

Pawel Cebula, 24-03-2011 | Źródło: Wordpress

Jeden z najpopularniejszych systemów zarządzania treści jakim jest Wordpress, przy okazji wydania wersji 3.2 zwiększy wymagania odnośnie wersji PHP i MySQL. Możliwe ma być również pisanie w specjalnym trybie, który redukuje liczbę dystraktorów.

Plany odnośnie Wordpressa 3.2 wyglądają bardzo interesująco. Cele są jasne - platforma blogowa ma być jeszcze szybsza i lżejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Wymusza to podjęcie określonych decyzji. Instalacja nowej wersji Wordpressa będzie mogła się odbyć wyłącznie na serwerach, które mają PHP przynajmniej w wersji 5.2.4 i MySQL 5.
 
Kolejną nowością ma być specjalny tryb widoku, który redukuje liczbę dystraktorów w trakcie pisania postów. Dzięki takiemu rozwiązaniu autor będzie mógł lepiej skupić się na pisanej treści, ułatwiając koncentrację. Rozwiązanie to ma przypominać odpowiednik popularnych programów redukujących liczbę czynników odciągających uwagę.
Ocena 2.44/5 (48.74%) (334 głosów)
 • Śledzik
TAGI: wordpress   cms   blogi  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.