Google chce "odchudzić" Chrome

Pawel Cebula, 23-03-2011 | Źródło: DownloadSquad

Pierwsze wydania przeglądarki Chrome były promowane jako "lekka" i "szybka" alternatywa dla przeładowanych konkurentów jak np. Firefox. Google z każdą kolejną wersję oddalał się od tych założeń, najwyraźniej nadchodzi czas na zmiany.

Większość aplikacji i usług oferowanych przez Google jest prosta w obsłudze, oferując wyłącznie niezbędne funkcje. Dzięki temu działają one bardzo szybko co ma duże znaczenie. Nie inaczej miało być w przypadku Chrome - pierwsze wersje miały bardzo skromne możliwości, jednak z czasem przeglądarka otrzymywała brakujące opcje.

Pierwsza wersja Chrome zajmowała zaledwie 9 MB, jednak ostatnie (dziesiąte) wydanie przeglądarki Google zajmuje już ponad 26 MB. Anthony Laforge (Chrome technical program manager) w swojej wiadomości  poddaje pod dyskusje pomysł zredukowania wielkości Chrome.

Obaw związanych z "rozrastaniem się" Chrome jest wiele - zaczynając od przeładowania aplikacji, która może zacząć działać coraz wolniej (a tym samym Chrome przestałby być lekką i szybką przeglądarką), na stale zwiększającej się liczbie nieukończonych i zerwanych prób pobrania aplikacji - szczególnie w krajach, w których internet nie należy do najszybszych.

Ocena 2.55/5 (50.98%) (366 głosów)
 • Śledzik
TAGI: chrome   przegladarki   google  

Komentarze:

 • Żal
  Dodał: Gość data: 2011-03-24
  Zamiast odchudzać Chrome'a powinni dodać możliwość zapisywania plików PDF...
 • Sam jesteś Żal
  Dodał: Gość data: 2011-03-24
  Jak nie potrafisz zapisać pdf w chrome. Korzystałem wcześniej z przepakowanego firefoxa. Z chrome jestem zadowolony i lekki;] Jeszcze jakby tylko chrome os był lekki i funkcjonalny jak choćby xp;] powodzenia google.
 • Heh
  Dodał: Gość data: 2011-03-24
  Kliknij prawym i "zapisz jako" prosciej sie nie da.
 • wow
  Dodał: Gość data: 2011-03-24
  [do żala]

  nie no normalnie zaawansowana informatyka... (mój brat umie więcej niż ty debilu

 • Dodał: MoXe data: 2011-03-25
  Dla mnie chrome jest super . Wszystko się tam zabronić . Szybko chodzi . JEST SUPER
 • Chromjan
  Dodał: Gość data: 2011-03-25
  Używajcie dalej tego syfu. Google ma już wasze dane osobowe, zainteresowania, numery kart kredytowych itp itd
 • Aby napewno?
  Dodał: BaSu7 data: 2011-03-25
  To ze gógle posiada nasze dane osobowe to fakt czy pogłoski z internetu? ja jakoś w firewalu nie widze podejżanych połączeń. na przyszłość proźba... nie zniechecajcie ludzi do dobrego oprogramowania piszac jakies nie potwierdzone pogłoski.
 • Na pewno.... nie
  Dodał: Gość data: 2011-03-25
  Google Chrome nie pobiera żadnych danych osobowych. Pobierz kod źródłowy i sprawdź.

  Już pisałem takie odpowiedzi i ludzie piszą że Chrome pobrane z neta i ten kod to co innego - też nie prawda. Jeśli mi nie wierzysz to skompiluj i zainstaluj.

  Chrome wysyła te same dane co Opera czy Firefox.
 • Żal mylisz sie
  Dodał: Bartoszlok data: 2011-03-25
  Nie znasz prawdziwych funkcji Google'a. Znajdź rozszerzenia i je zainstaluj.


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.