Opera Mobile 11 i Opera Mini 6 dostępne

Pawel Cebula, 23-03-2011 | Źródło: Opera

Opera Software ma bardzo silną pozycję na rynku przeglądarek internetowych dedykowanych dla urządzeń mobilnych. Pojawiła się właśnie aktualizacja Opery Mini i Opery Mobile.

Klasyczna wersja Opery instalowana na komputerach cieszy się raczej niewielką popularnością mimo, że aplikacja ta należy do najbardziej innowacyjnych w swojej kategorii. Inaczej jest w przypadku urządzeń takich jak smartfony - tutaj Opera cieszy się bardzo dużym uznaniem i zainteresowaniem ze strony użytkowników.

Norweski producent przeglądarek wydał aktualizację Opery Mobile, z której mogą korzystać użytkownicy trzech popularnych platform - Androida, Symbiana i MeeGo. Jedenasta odsłona Opery Mobile pozwala na skorzystanie z ekranu szybkiego wybierania, który działa bardzo podobnie do desktopowego odpowiednika.

Opera Mobile 11 jest znacząco szybsza - różnica jest widoczna gołym okiem. Strony ładują się dużo szybciej, przewijanie ich jest płynniejsze. Aplikacja radzi sobie rewelacyjnie nawet ze stronami, które intensywnie korzystają z możliwości JavaScript. Wszystko to dzięki silnikowi Carakan.

Opera Mini 6 również działa szybciej niż to miało miejsce w przypadku poprzedniego wydania. Poważniejsze zmiany związane są nie tylko z interfejsem użytkownika, ale także obsługą funkcji "pinch to zoom", czy możliwością dzielenia się wybranymi adresami ze znajomymi za pośrednictwem serwisów społecznościowych.

Ocena 2.59/5 (51.9%) (464 głosów)
 • Śledzik
TAGI: opera   przegladarki   mobile   mini  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.