5. urodziny Twittera - statystyki

Pawel Cebula, 16-03-2011 | Źródło: Twitter

Zbliżają się 5. urodziny najpopularniejszego serwisu mirkoblogowego i z tej okazji twórcy serwisu przedstawili trochę statystyk pokazujących jak dynamicznie rozwija się Twitter.

Pierwszy raz wiadomość została wysłana za pośrednictwem Twittera 21 marca 2006 roku. Od tego czasu serwis stale się rozwija, zyskując kolejnych użytkownik i pełniąc funkcję bardzo ważnego narzędzia komunikacyjnego dla wielu internautów na całym świecie.

3 lata, 2 miesiące i jeden dzień - tyle czasu było potrzeba, aby został wysłany miliardowy Twitt. Aktualnie czas ten skrócił się do mniej więcej tygodnia. Średnio dziennie za pośrednictwem Twittera wysyłanych jest ponad 140 milionów wiadomości - rok temu była to liczba o 90 milionów mniejsza.

Największa liczba wiadomości wysyłanych w ciągu jednej sekundy (456 Twittów w ciągu sekundy) miała miejsce 25 czerwca 2009 roku, kiedy to świat obiegła informacja na temat śmierci Michaela Jacksona. Średnia liczba kont zakładanych w ciągu jednego dnia to 460 tysięcy (12 marca 2011 roku założono ich aż 572 tys.).

Ocena 2.58/5 (51.51%) (304 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.