WebM w IE9 dzięki Google

Pawel Cebula, 16-03-2011 | Źródło: Google System

Na początku lutego Microsoft wydał specjalne rozszerzenie dedykowane dla Chrome, które miało pozwolić na odtwarzanie wideo H.264 w tej przeglądarce. Tym razem to Google przygotowało coś specjalnie dla użytkowników Internet Explorer 9.

Microsoft po dwóch latach prac nad IE9 wydał stabilną wersję swojej przeglądarki, która ma być realną alternatywą dla konkurencji pod postacią przeglądarki Opera, Safari, czy Chrome. Microsoft włożył sporo uwagi poświęcił na to, aby przeglądarka była zgodna ze standardami. Microsoft będąc zwolennikiem kodeka H.264 postanowił zignorować konkurencyjny standard WebM.

Google przygotowało jednak sporą niespodziankę dla osób, które zamierzają korzystać z Internet Explorera 9, ale jednocześnie nie chcą rezygnować z odtwarzania plików wideo przy użyciu WebM. W związku z tym, kazdy zainteresowany użytkownik może pobrać specjalną wtyczkę. Działa ona wyłącznie w przypadku systemów Windows Vista i Windows 7.

Ocena 2.31/5 (46.27%) (255 głosów)
 • Śledzik
TAGI: ie9   h264   google   webm   przegladarki  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.