Chrome 12 przestanie wspierać Google Gears

Pawel Cebula, 15-03-2011 | Źródło: Gears Bllog

W ostatnich dniach miała miejsce premiera dopiero dziesiątej wersji przeglądarki Chrome, ale trwają już rozmowy odnośnie kształtu Chrome 12. Jedną z nowości ma być porzucenie wsparcia dla technologii Google Gears.

Google Gears jest technologią, która miała sprawić, że spora część narzędzi takich jak Gmail, czy Dokumenty Google funkcjonowały nie tylko wtedy, gdy był dostęp do Internetu, ale również w trybie offline. Dzięki Gears rozwiązany został poważny problem, z którym borykała się spora część użytkowników tych usług.

Od dłuższego czasu jednak nie pojawiały się żadne większe aktualizacje tego elementu i jest to naturalna konsekwencja tego, że Google zamierza w pełni wykorzystać możliwości jakie daje standard HTML5. Dlatego też powstał pomysł zarzucenia wsparcia Google Gears w Chrome 12.

Koncern z Mountain View już od dłuższego czasu pracuje nad rozwiązaniem, które ma skutecznie zastąpić Google Gears - i jak można przeczytać na blogu Google Gears, prace te są już na końcowym etapie, dzięki czemu możliwe jest uregulowanie tej kwestii.

Ocena 2.38/5 (47.52%) (282 głosów)
 • Śledzik
TAGI: google   gears   html5  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.