Google Circles odpowiedzią na Facebooka?

Pawel Cebula, 14-03-2011 | Źródło: AllThingsD

O tym, że Google nosi się z zamiarem uruchomienia serwisu społecznościowego z prawdziwego zdarzenia słyszymy już od dawna. Czy Google naprawdę zamierza wkrótce uruchomić "Cricles" potwierdzając plotki?

Wszystkie plotki odżyły na nowo po publikacji jaka pojawiła się na łamach RWW. Google podobno w trakcie konferencji SXSW miało pokazać światu swój serwis społecznościowych, który nosi nazwę "Circles". Użytkownicy korzystający z niego mieli mieć możliwość dzielenia się multimediami (zdjęciami, filmami), publikować wiadomości i komentować je.

Jak się okazało, osoba reprezentująca Google w trakcie konferencji SXSW powiedziała, że wyszukiwarkowy gigant nie planuje żadnej prezentacji swojego serwisu społecznościowego. Osoba ta nawet nie potwierdziła istnienia czegoś takiego jak Google Circles.

Google już kilkukrotnie podejmowało próbę stworzenia serwisu społecznościowego, który w założeniu miał przyciągnąć sporą grupę użytkowników - tak było np. w przypadku Google Buzz. Jak się okazało konkurencja pod postacią Twittera czy Facebooka doskonale daje sobie radę.

Ocena 2.21/5 (44.18%) (196 głosów)
 • Śledzik
TAGI: facebook   circles   google  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.