Google pozwala na blokowanie stron w wyszukiwarce

Pawel Cebula, 11-03-2011 | Źródło: GoogleBlog

Google przez lata podejmowało wiele prób, które miały przyczynić się do umożliwienia personalizowania wyszukiwania. Ostatnim pomysłem jest blokowanie wybranych stron tak, aby nie pojawiały się one w wynikach wyszukiwania.

Od pewnego czasu Google pozwala użytkownikom przeglądarki Chrome na tworzenie spersonalizowanej listy zablokowanych stron - wszystko za sprawą rozszerzenia Personal Blocklist, które jest dostępne w Chrome Web Store.

Firma z Mountain View zdecydowała jednak wprowadzić tę opcję do swojej wyszukiwarki internetowej, tak aby mógł z niej skorzystać każdy użytkownik Google. Na tę chwilę obsługiwane będą jednak tylko przeglądarki: Chrome, Internet Explorer i Firefox - użytkownicy pozostałych przeglądarek muszą uzbroić się w cierpliwość.

Zalogowany użytkownik po wpisaniu zapytania, przy każdej pozycji będzie widział specjalny odnośnik pozwalający na zablokowanie wszystkich wyników pochodzących z określonej domeny. Aktualnie funkcja ta dostępna jest wyłącznie w anglojęzycznej wersji wyszukiwarki - z czasem pojawi się jednak we wszystkich pozostałych wersjach.

Ocena 2.62/5 (52.38%) (357 głosów)
 • Śledzik
TAGI: wyszukiwarki   serp   wyniki   blokada   google  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.