Chrome 10 z Flashem w sandboksie

Pawel Cebula, 09-03-2011 | Źródło: Google

Google przygotowało kolejną dużą aktualizację swojej przeglądarki internetowej. Co nowego pojawiło się w okrągłym dziesiątym wydaniu tej aplikacji?

Użytkownicy korzystający z Chrome w wersjach testowych na pewno spotkali się już z możliwością włączenia opcji, która pozwalała na przeniesienie ustawień przeglądarki do karty. Rozwiązanie to ma być wygodniejsze niż dotychczasowe pod postacią "pływającego okna". W ustawieniach pojawiła się również wyszukiwarka, która ułatwi znalezienie określonych opcji.

Kolejną nowością, z którą można się spotkać w Chrome 10 jest funkcja synchronizowania haseł między wieloma komputerami, na których zainstalowana została przeglądarka tworzona i rozwijana przez Google. Pojawiła się również obsługa "głównego hasła", dzięki któremu możliwy jest dostęp do wszystkich danych logowania, jakie zostały zapisane w trakcie korzystania z przeglądarki.

Aktualizacja do najnowszej wersji może zainteresować osoby, które dużą uwagę przykładają do postępu prac nad szybkością działania i wydajnością silnika JavaScript. Nowa wersja Chrome jest szybsza od poprzedniej nawet o 66 proc.

Chrome 10 przyczynia się również do poprawy bezpieczeństwa, umieszczając Flash Playera w tzw. sandboksie. Dzięki temu zabiegowi jest on odseparowany od reszty przeglądarki, a w efekcie ewentualne błędy we wtyczce Flasha nie przyczyniają się do pogorszenia poziomu bezpieczeństwa samej przeglądarki.

Ocena 2.46/5 (49.23%) (323 głosów)
 • Śledzik
TAGI: przeglądarki   flash   chrome   google  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.