Bing wyprzedza Yahoo!

Pawel Cebula, 03-03-2011 | Źródło: StatCounter

Pozycja lidera w kategorii wyszukiwarek internetowych nadal przypada Google i niewiele wskazuje na to, aby w najbliższym czasie coś miało się zmienić. Sporym zaskoczeniem jest natomiast fakt, że Bing jest już popularniejszą wyszukiwarką niż Yahoo!

StatCounter już od dłuższego czasu notuje bardzo wyraźny wzrost popularności wyszukiwarki Bing. Jeszcze w styczniu br. wyszukiwarka tworzona i rozwijana przez Microsoft pokonała konkurencyjny produkt Yahoo. Luty był kolejnym miesiącem, w którym Bing umacniał swoją pozycję w globalnym rankingu popularności.

Bing w lutym był używany przez 4,37 proc. wszystkich internautów. Yahoo Search użyto w przypadku 3,93 proc. wszystkich zapytań wykonywanych w wyszukiwarkach. Google w tym samym czasie odpowiadało za 89,94 proc. zapytań, co pokazuje jak wielką przewagę ma usługa należąca do firmy z Mountain View.

Ocena 2.31/5 (46.24%) (404 głosów)
  • Śledzik
TAGI: wyszukiwarki   yahoo   google   bing  

Komentarze:


  • Dodał: Jacek Pluta data: 2011-03-03
    Nieźle..

  • Dodał: Gość data: 2011-03-03
    Ale jaka przepaść do lidera...


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.