Google wypowiada wojnę "farmom treści"

Pawel Cebula, 27-02-2011 | Źródło: Neowin

Google zapowiedziało, że zamierza wprowadzić szereg zmian w algorytmie swojej wyszukiwarki, które w efekcie mają zredukować ilość spamu i bezwartościowych stron. Tym razem na celowniku znalazły się m.in. farmy treści.

Nowy algorytm wyszukiwarki ma znacznie lepiej i skuteczniej określać, które strony zawierają wartościowe treści, a które są po prostu bezsensownym zbiorem ogromnych ilości tekstu. Najwięcej stracą przede wszystkim właściciele serwisów agregujących wiadomości z innych stron, przyczyniając się do powielania ich.

Do tej pory Google premiowało strony, które zawierały treść oryginalną. Coraz częściej zdarzało się jednak, że taką "premię" otrzymywały właśnie tzw. "farmy treści", a nie strony na których jakaś treść pojawiła się jako pierwsza. W efekcie na stronie z wynikami wyszukiwania Google znajdowały się one niżej niż agregatory.

 

Jest to kolejny krok, który Google podejmuje w celu zmniejszenia ilości spamu indeksowanego przez roboty wyszukiwarek. Być może ma to jakiś związek z danymi zaprezentowanymi jakiś czas temu przez Hitwise, zgodnie z którymi Bing charakteryzuje się trafniejszymi wynikami wyszukiwania niż Google (w ocenie użytkowników).

Ocena 2.56/5 (51.14%) (298 głosów)
 • Śledzik

Komentarze:

 • sdc
  Dodał: Gość data: 2011-02-28
  najwyższy czas
 • uZtKzZSPvzYDt
  Dodał: Ayaka data: 2012-02-05
  Kacprze, o tym jak kupić knpaamię CPC pisaliśmy w poprzednim poście.Co do błędów językowych, to właśnie pracujemy nad nową wersją naszego sklepu i mam nadzieję, że w niej już wszystko będzie napisane poprawnie :). · 24.08.2011, 10:46


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.