Wordpress 3.1 gotowy do pobrania

Pawel Cebula, 23-02-2011 | Źródło: Wordpress

Od pewnego czasu trwały intensywne prace nad przygotowaniem i udostępnieniem nowej wersji najpopularniejszej platformy blogowej. Wordpress 3.1, bo o nim mowa, dostępny jest już dla wszystkich użytkowników.

W Wordpressie 3.1 jest sporo zmian i nowości. Jedną z najpoważniejszych jest przebudowanie interfejsu w ramach którego odbywa się przygotowanie i publikacja postów. Cel, jaki zakładał sobie zespół Wordpressa była uproszczenie wyglądu i sposobu działania, tak aby nie przytłaczał użytkownika.
 
Część blogerów z całą pewnością doceni funkcję umożliwiającą znacznie łatwiejsze linkowanie do opublikowanych wcześniej postów i stron - wystarczy kliknąć zaledwie jeden przycisk i rozpocząć wyszukiwanie określonego elementu.
 
Bardziej wymagający użytkownicy - w tym także twórcy skórek dedykowanych dla tego systemu - będą zainteresowani obsługą nowych formatów postów, które ułatwią tworzenie tzw. "tumblelogów" z różnymi rodzajami stylów, w zależności od rodzaju publikowanego wpisu.
 
Aktualizacji oprogramowania można dokonać przez pobranie paczki ze strony Wordpressa lub skorzystać z odpowiedniej opcji w panelu administracyjnym.
Ocena 2.53/5 (50.63%) (348 głosów)
  • Śledzik
TAGI: aktualizacje   blogi   cms   wordpress  

Komentarze:

  • Problemy po aktualizacji do 3.1
    Dodał: Rafal data: 2011-02-26
    Własnie przed chwilą zrobiłem aktualizację do wersji 3.1 i mam problemy z wyświetlaniem kilku skórek na swojej stronie.To znaczy wyświetla się tło skórki , a brak jest srodka (nie ma w ogóle żadnych wpisów) srodek jest zupełnie pusty.Co może być przyczyną?


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.