Google poinformuje o możliwym ataku na stronę

Pawel Cebula, 23-02-2011 | Źródło: Google

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Google udostępniło funkcję, której zadaniem jest ostrzeganie użytkowników przed przejściem na stronę, która mogła zostać zaatakowana.

Sposób działania tej funkcji jest bardzo prosty - użytkownik wyszukując informacji za pośrednictwem Google otrzymuje tradycyjną listę wyników wyszukiwania. Nowością jest informacja wyświetlana w formie linku, który informuje nas, że "Ta witryna mogła paść ofiarą ataku".
 
Użytkownik klikając w to ostrzeżenie zostaje przeniesione do centrum pomocy, gdzie otrzyma szczegółowe informacje na temat tego, dlaczego istnieje podejrzenie, że na stronie znajdują się elementy, które mogą przyczynić się do zwiększenia zagrożenia bezpieczeństwa użytkownika.
 
W momencie w którym mechanizm Google wykryje, że istnieje spore prawdopodobieństwo iż strona została zhackowana, podejmowana jest próba skontaktowania się z administratorem serwisu, który w ten sposób otrzymuje informacje umożliwiające mu rozwiązanie problemu.
 
Część webmasterów obawia się jednak, że fałszywe alarmy przyczynią się do zmniejszenia liczby odwiedzających, którzy obok wyniku prowadzącego do ich strony otrzymali komunikat informujący o fałszywym zagrożeniu.
Ocena 2.51/5 (50.29%) (280 głosów)
  • Śledzik
TAGI: wyszukiwarka   atak   google  

Komentarze:

  • Uwaga Niebezpieczenstwo
    Dodał: Gość data: 2011-02-25
    tak! wystarczy, że jest już w życiu komunikat o wirusach na stronie... Absurd, który może kosztować miesiące pozycjonowania i sporo pieniędzy. Osobiście padłem ofiarą komunikatu dosłownie za nic i przez tydzień czekałem aż zdejmą ostrzeżenie...


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.