Google Docs obsługuje 12 nowych formatów plików

Pawel Cebula, 22-02-2011 | Źródło: Google Docs

Zainteresowanie możliwościami Google Docs stale rośnie wśród użytkowników. Na skutek wielu sugestii, koncern z Mountain View zdecydował się na udostępnienie obsługi kolejnych popularnych formatów plików.

Osoby obserwujące postęp prac nad Dokumentami Google są pod wrażeniem tempa rozwoju tej usługi. Po ostatnich aktualizacjach, użytkownicy korzystający z pakietu biurowego funkcjonującego "w chmurze", mogą korzystać z możliwości obsługi dwunastu nowych formatów plików.
 
Dotychczasowa lista została rozszerzona o następujące: xls, .xlsx, .pptx, .pages, .ai, .psd, .dxf, .svg, .eps, .ps, .ttf, .xps. Część z wymienionych formatów jest obsługiwana wyłącznie w trybie podglądu (bez możliwości edycji). Istnieje jednak bardzo duże prawdopodobieństwo, że z czasem "pliki tylko do odczytu" będą w pełni obsługiwane.
 
Wdrożenie obsługi kolejnych formatów plików jest bardzo ważne - internauta, który nie ma możliwości skorzystania z aplikacji obsługującej dane rozszerzenie może po prostu uruchomić Dokumenty Google, wiedząc, że ta usługa obsługuje większość popularnych formatów plików.
Ocena 2.66/5 (53.28%) (354 głosów)
 • Śledzik
TAGI: google   formaty   plikow   dokumenty  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.