Google pozbędzie się paska adresu w Chrome?

Pawel Cebula, 21-02-2011 | Źródło: Chromium Project

Od momentu premiery pierwszego wydania Chrome większość przeglądarek w dużym stopniu upodobniła swój interfejs inspirując się rozwiązaniami Google. Czy podobnie będzie w przypadku pozbycia się paska adresu?

Interfejs użytkownika przeglądarki Google Chrome nie zmienił się wiele przez ostatnie dwa lata. Nadal jest bardzo prosty i przejrzysty, co jest bardzo istotne w przypadku nowych użytkowników - nie czują się oni przytłoczeni ogromem opcji, pasków, czy przycisków. Krążą jednak plotki, zgodnie z którymi nadchodzą spore zmiany w interfejsie Chrome.
 
 
Jedną z najpoważniejszych modyfikacji, jakie są rozważane jest usunięcie paska adresu URL znanego w obecnej formie. Google podobno aktualnie pracuje nad czterema różnymi wariantami interfejsu użytkownika. Najciekawiej prezentuje się model układu "kompaktowego".
 
Aktualnie interfejs Chrome wygląda następująco - w górnej części mamy pasek kart a poniżej niego pasek adresu, przyciski nawigacyjne i inne elementy pojawiające się np. po instalacji rozszerzeń. Pomysł polega na tym, aby ukryć pasek, który znajduje się poniżej kart.
 
 
Przyciski nawigacyjne, karty i elementy menu miałyby się znaleźć na jednej wysokości - obok siebie. Pasek adresu byłby widoczny wyłącznie w trakcie ładowania strony lub gdy użytkownik zaznaczy wybraną kartę. Każda karta ma mieć swój własny, niezależny i zintegrowany pasek adresu. Cel takich działań jest bardzo prosty - zmaksymalizowanie obszaru, na którym wyświetlana będzie strona internetowa.
Ocena 2.52/5 (50.35%) (228 głosów)
 • Śledzik
TAGI: interfejs   przeglądarki   chrome   google   ui  

Komentarze:

 • Klodeczka
  Dodał: kicaj data: 2011-02-21
  A co z edukacja ktora ostanio "weszla" zeby sprawdzac w np. stronach bankowych czy klodeczka jest zamknieta (ssl)!?

 • Dodał: Pawel Cebula data: 2011-02-21
  Takich detali jest więcej - możemy tylko dywagować. Obstawiam, że G nie będzie miało z tym zbyt wielkiego problemu, bo możliwości jest wiele...
 • fqGeSwRmqfvXoNIsABD
  Dodał: Taddy data: 2012-02-03
  Lass pisze:Witam.Ma pytanie odnośnie egzaminu ustnego z j.polskiego.Otóż praca maturalna, którą kupiłem jest napisana na podstawie utworów, których w ogóle nie znam. Czy komisja może zadawać mi pytania odnośnie całego utworu czy tylko pracy ?Jeśli może to czy samo opowiedzenie pracy zapewni mi zdanie egzaminu czy nawet jak opowiem, a nie będę w stanie odpowiedzieć na pytanie komisji to nie dadzą mi tych 6pkt..Proszę o odpowiedź, pozdrawiam


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.