Crankshaft przyspieszy Chrome 10

Pawel Cebula, 21-02-2011 | Źródło: Chrome Blog

Pierwsze wersje przeglądarki Chrome były promowane głównie pod kątem szybkości działania - ostatnio skupiono się jednak m.in. na akceleracji sprzętowej. Chrome 10 ma być jeszcze szybszy - za sprawą silnika Crankshaft.

O tym, czego możemy spodziewać się w wydaniu stabilnym przeglądarki Google Chrome, najłatwiej przekonać się testując wydania "beta". Chrome 10 beta, który korzysta z nowego silnika JavaScript Crankshaft, ma zapewnić użytkownikom poprawę szybkości działania sięgającą nawet 66 procent.
 
 
Jeżeli chodzi o nowości w Chrome 10, które najprawdopodobniej pojawią się już wkrótce w wydaniu stabilnym, warto wymienić akcelerację wideo (GPU). Użytkownicy posiadający odpowiednie karty graficzne powinni zauważyć znaczący spadek użycia procesora - w trybie pełnoekranowym o ok. 80 procent.
 
Użytkownicy, którzy zapisują swoje hasła w przeglądarce Chrome, będą mogli je łatwo synchronizować między wybranymi komputerami - razem z innymi danymi takimi jak ustawienia, rozszerzenia, skórki, czy zakładki.
 
Bardziej dociekliwi użytkownicy, którzy w pasku adresu przeglądarki wpisali "about:flags" na pewno znaleźli opcję, umożliwiającą włączenie nowego trybu wyświetlania ustawień - w formie karty. Chrome 10 beta jest do pobrania na stronie Projektu Chromium.
Ocena 2.62/5 (52.49%) (221 głosów)
 • Śledzik
TAGI: crankshaft   chrome   chromium   js  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.