Chrome Web Store otwarty dla polskich programistów

Pawel Cebula, 21-02-2011 | Źródło: Chromium Blog

Początkowo z możliwości oferowanych przez Chrome Web Store mogli korzystać tylko programiści ze Stanów Zjednoczonych. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami do tej grupy dołączyło 15 kolejnych krajów - w tym Polska.

O sklepie z aplikacjami dedykowanymi dla przeglądarki Google Chrome mówiło się już w połowie ubiegłego roku. Nową usługą Google zainteresowani byli zarówno programiści, jak i użytkownicy, którzy są potencjalnymi klientami. Niestety koncern z Mountain View spotkał się ze sporą falą krytyki - wszystko za sprawą ograniczeń.
 
Google już na samym początku zapowiedziało, że wkrótce po premierze dostęp do Chrome Web Store otrzymają również programiści z innych krajów. Aktualnie lista państw, z których programiści mogą dodawać swoje aplikacje wygląda następująco: Argentyna, Australia, Brazylia, Francja, Hiszpania, Holandia, Indie, Japonia, Kanada, Meksyk, Niemcy, Polska, Portugalia, Wielka Brytania oraz Włochy.
 
Nadal trwają prace nad udostępnieniem funkcji "Store Payments", która umożliwia sprawne dokonywanie płatności za zakupione dodatki do przeglądarki Chrome. Wspomniany system płatności dostępny jest wyłącznie w przypadku Chrome Web Store w wersji amerykańskiej.
Ocena 2.35/5 (46.96%) (204 głosów)
 • Śledzik
TAGI: sklep   store   aplikacje   chrome   web  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.