Google walczy ze spamem za pomocą rozszerzenia

Pawel Cebula, 16-02-2011 | Źródło: Chrome Blog

Inżynierowie Google doskonale zdają sobie sprawę z tego, że wyszukiwarka indeksuje również spore ilości spamu. Firma ta udostępniła specjalne rozszerzenie dla przeglądarki Chrome, które może ułatwić walkę z tym zjawiskiem.

Prace nad zminimalizowaniem ilości spamu dotychczas toczyły się przede wszystkim po stronie samej wyszukiwarki. Inżynierowie starali się wypracować rozwiązania, które skutecznie eliminują strony gromadzące ogromne ilości treści, będące zupełnie bezwartościowe dla użytkownika.
 
Ostatnim pomysłem Google na zwiększenie skuteczności walki ze spamem w wyszukiwarce jest rozszerzenie Personal Blocklist. Po zainstalowaniu tego elementu użytkownik ma możliwość dodawania domen do tzw. czarnej listy. Opcja taka pojawia się w momencie wyświetlenia listy wyników wyszukiwania.
 
Co dzieje się po zablokowaniu jakiejś domeny przez użytkowników korzystających z Personal Blocklist? Strona taka jest zgłaszana do Google. W efekcie wyniki wyszukiwania zwracane przez wyszukiwarkę Google powinny być bardziej precyzyjne i trafne, na czym zależy każdemu użytkownikowi.
Ocena 2.56/5 (51.19%) (261 głosów)
 • Śledzik
TAGI: chrome   google   serp  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.