Większe zdjęcia w serwisie Facebook

Pawel Cebula, 14-02-2011 | Źródło: Antyweb

Użytkownicy Facebooka dodają miesięcznie ponad 3 miliardy zdjęć. Spora część użytkowników narzeka na to, że Facebook obsługuje zdjęcia w niewielkiej rozdzielczości. Wygląda na to, że wkrótce możliwe będzie dodawanie większych fotografii.

Facebook, z racji dużej liczby aktywnych użytkowników siłą rzeczy stał się ważnyn serwisem, na którym hostowane są zdjęcia i filmy wideo. Dużym problemem dla wielu użytkowników był fakt ograniczenia maksymalnej wielkości zdjęć, jakie pojawiają się w tym serwisie społecznościowym. Od kilku miesięcy trwają jednak przygotowania do udostępnienia możliwości dodawania i podglądu większych plików graficznych.

Pierwsze informacje dotyczące większej rozdzielczości zdjęć w serwisie Facebook pojawiły się jeszcze w październiku ubiegłego roku. Część użytkowników uzyskała możliwość oglądania zdjęć w specjalnej warstwie, dzięki czemu ich rozmiar był większy niż ten standardowy z galerii zdjęć. Ten przywilej nie był jednak dostępny dla wszystkich użytkowników.

Od kilku dni pojawiają się jednak spore problemy z dostępem do plików graficznych zamieszczanych w serwisie Facebook. Związane jest to jednak z systematycznym udostępnianiem nowego "podglądu zdjęć" wszystkim użytkownikom. Wkrótce maksymalny rozmiar zdjęcia wynosił będzie 2048 pikseli.

Ocena 2.48/5 (49.52%) (294 głosów)
 • Śledzik
TAGI: zdjęcia   facebook   foto  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.