Dzień Bezpiecznego Internetu

Dawid Kulbaka, 07-02-2011 | Źródło: NASK

8 lutego ponad 70 państw z pięciu kontynentów obchodzi Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI).

W Polsce DBI od 2005 roku organizowany jest przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową oraz Fundację Dzieci Niczyje tworzące Polskie Centrum Programu Safer Internet. 

 

Hasło przewodnie tegorocznych obchodów DBI - „Internet to więcej niż zabawa. To Twoje życie” - ma za zadanie pokazać młodym ludziom, że decyzje podejmowane w świecie wirtualnym mogą mieć wpływ na ich realne życie. Ma także pomóc w znalezieniu odpowiedzi na pytania czy właściwie kreują swój wizerunek w sieci, czy swoją aktywnością nie naruszają prywatności własnej i innych, czy dziś publikowane treści nie zaszkodzą im w przyszłości. Ponadto powinno skłonić do refleksji nad problemem uzależnienia od życia w sieci.  
 
Obchodom DBI towarzyszy ogólnoeuropejska kampania medialna. Stworzony na jej potrzeby spot telewizyjny w zabawny sposób pokazuje, jaki wpływ na życie poza siecią mogą mieć zachowania młodych ludzi podejmowane online. 
 
Głównym punktem obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2011 w Polsce jest Konferencja Prasowa, która rozpocznie się 8 lutego o godz. 10.00 w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie. Konferencji towarzyszą Targi, w których uczestniczą instytucje i firmy zaangażowane w działania na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych. Obchody uatrakcyjni przedstawienie grupy Zygzaki pod tytułem „Przygody Plika i Foldera w sieci”, nt. bezpieczeństwa online, które obejrzy ponad 100 uczniów ze szkoły podstawowej.
 
Ocena 2.36/5 (47.21%) (219 głosów)
  • Śledzik
TAGI: dzieci   dbi   2011   bezpieczenstwo   nask   internet  

Komentarze:

  • iyTYqKbGziZgzzj
    Dodał: Maroli data: 2013-04-22
    pavkriz napsal: 8.11.2012 at 17:45Problem se iennnzivte resi a neni jim zdaleka ovlivneno jen HKFree. Internet je sit a to pomerne slozita. Ackoliv to muze vypadat, ze chyba je zjevne u nas, protoze „z jine site to funguje“, tak to zatim podle vsech indicii vypada, ze chyba je na strane Googlu (opacnou logikou se da argumentovat, ze „cely Internet pres nas funguje, jen nektere sluzby Googlu ne“). Presneji receno je chyba „blize ke Googlu nez k nam“ (uvnitr te site). Budte prosim trpelivi, chcete-li reseni urychlit, nezbyva nez „tlacit“ na Google prostredky jake mame k dispozici, tj. hlaste zavady Googlu (my to take delame, ovsem „po technicke linii“).Pavel.


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.