20 tys. USD za włamanie się do Chrome?

Pawel Cebula, 04-02-2011 | Źródło: Infoworld

Tradycyjnie już jak co roku odbędzie się konkurs Pwn2Own - Google jest na tyle pewne bezpieczeństwa swoich produktów, że za włamanie się do Chrome gotowe jest zapłacić 20 tys. dolarów.

Tegoroczna edycja Pwn2Own odbędzie się w dniach 9-11 marca. Hakerzy z całego świata będą mieli okazję wypróbowania swoich umiejętności, wykorzystując znane im exploity. Najwyższą nagrodę, bo aż 20 tysięcy dolarów, przewidziano za włamanie się do systemu Chrome OS.
 
Skąd taka pewność ze strony Google? Na pewno warto pamiętać o tym, że Chrome był jedyną przeglądarką, która nie została pokonana przez żadnego z hakerów. Eksperci ds. bezpieczeństwa zgodnie przyznają, że tzw. sandbox skutecznie blokuje możliwość wykorzystania znanych luk w przeglądarce.
 
Hakerzy będą mieli możliwość spróbowania swoich sił, wykorzystując błędy w najnowszych wersjach przeglądarek takich jak Internet Explorer, Firefox, Safari i oczywiście Chrome. Aplikacje te będą zainstalowane w systemach Windows 7 i Mac OS X.
Ocena 2.45/5 (48.92%) (287 głosów)
 • Śledzik
TAGI: browser   google   chrome   pwn2own  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.