Kolejne opóźnienia Firefoksa 4

Pawel Cebula, 04-02-2011 | Źródło: The Register

Po licznych opóźnieniach, jakie powstały na wcześniejszych etapach przygotowywania Firefoksa 4, wyglądało na to, że w ciągu najbliższych kilku tygodni użytkownicy otrzymają dostęp do finalnej wersji produktu. Niestety, ale Mozilla już teraz wie, że premiera znowu zostanie odsunięta w czasie.

Aktualnie użytkownicy mogą pobrać Firefoksa 4 beta 10 - niewiele po wydaniu tej wersji pojawiła się jednak jasna informacja, że najprawdopodobniej udostępnione zostaną jeszcze dwie kolejne wersje testowe, a następnie Firefox wejdzie w fazę Release Candidate. Rzeczywistość szybko zweryfikowała plany Mozilli.
 
Powodem kolejnych opóźnień jest problem z obsługą… Hotmaila. Mozilla jest w tym przypadku uzależniona od Microsoftu, który musi pomóc w rozwiązaniu tego problemu - zwlekanie właściciela Hotmaila przełoży się bezpośrednio na datę premiery Firefoksa 4. Fundacja nadal ma nadzieję, że wersja RC pojawi się jeszcze w tym miesiącu.
 
Sytuacja Mozilli nie jest godna pozazdroszczenia - ostatnia poważna aktualizacja Firefoksa (wersja 3.6) miała miejsce ponad rok temu - odbyła się 21 stycznia 2011. Od tamtego czasu mieliśmy do czynienia wyłącznie z aktualizacjami usuwającymi błędy. Konkurencja w tym czasie bardzo dynamicznie się rozwijała, a Firefox stał w miejscu. Szanse na pojawienie się Firefoksa 4 jeszcze w tym kwartale są bardzo niewielkie.
Ocena 2.64/5 (52.83%) (304 głosów)
  • Śledzik
TAGI: mozilla   przeglądarka   rc   firefox   hotmail  

Komentarze:

  • Uzależnienie...
    Dodał: Gość data: 2011-02-04
    Mozilla uzależniona od Microsoftu? Nie wydadzą ff4 przed ie9...


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.