Obsługa H.264 w Chrome dzięki Microsoftowi

Pawel Cebula, 03-02-2011 | Źródło: Microsoft

Zgodnie z zapowiedziami, Microsoft nie zamierza odpuścić w wojnie na obsługiwane formaty kodowania materiałów wyświetlanych dzięki HTML5. Użytkownicy Chrome mogą pobrać rozszerzenie, które umożliwia oglądanie plików wideo kodowanych przy użyciu H.264.

Po ogłoszeniu przez Google, że przeglądarka Chrome przestanie wspierać obsługę H.264 na rzecz standardu WebM, podział stał się dość wyraźny. Po jednej stronie mamy Google, Mozillę i Operę, które wspierają otwarty projekt WebM. Przeciwnikiem jest nie kto inny niż sam Microsoft, który preferuje rozwiązanie MPEG-LA.
 
W związku z tym, Microsoft podjął się stworzenia rozszerzenia dla przeglądarki Chrome, które pozwala na oglądania plików wideo osadzanych w HTML5, kodowanych przy pomocy kodeka H.264. Rozszerzenie to nosi nazwę Windows Media Player Extension for HTML5.
 
Z rozszerzenia mogą skorzystać użytkownicy korzystający z przeglądarki Google Chrome w wersji 8.0 lub nowszej, działającej pod kontrolą systemu Windows 7.
Ocena 2.44/5 (48.81%) (243 głosów)
 • Śledzik
TAGI: microsoft   html5   google   chrome   webm   h.264  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.