Bing kopiuje wyniki Google

Pawel Cebula, 03-02-2011 | Źródło: Google

Google od dłuższego czasu podejrzewało, że Microsoft kopiuje wyniki wyszukiwania. Firmie z Mountain View nie pozostało nic innego jak sprawdzić to, pokazując, że faktycznie tak się dzieje.

Inżynierów Google już jakiś czas temu zaskoczyło to, że Bing bardzo często serwuje dokładnie takie same wyniki wyszukiwania, co jest dość trudne do osiągnięcia uwzględniając to, że obie wyszukiwarki korzystają z zupełnie różnych silników. Sytuacja ta zaczęła coraz bardziej przeszkadzać Google. 
 
Zapadła więc decyzja o spreparowaniu 100 wyników wyszukiwania, którymi były frazy takie jak: chdjob, juegosdeben1ogrande, hiybbprqag. Gołym okiem widać, że są to losowe kombinacje znaków - w przypadku, gdy Bing zwróci taką samą listę wyników jak Google można mieć pewność, że Microsoft kopiuje kolejność wyników wyszukiwania.
 
Teza Google została potwierdzona - dla wspomnianych wcześniej, pozbawionych sensu fraz, wyświetlana była identyczna lista wyników wyszukiwania - zarówno w Google, jak i Bingu. Co na to Microsoft? Oczywiście oskarżenia za strony Google są bezpodstawne, a koncern z Redmond wykorzystuje autorskie rozwiązania.
Ocena 2.68/5 (53.62%) (351 głosów)
 • Śledzik
TAGI: microsoft   serp   engine   bing   google   wyszukiwarka  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.