Ruszyło wirtualne muzeum Google

Dawid Kulbaka, 01-02-2011 | Źródło: Google

Art Project to inicjatywa stworzenia wirtualnego muzeum z dziełami 486 artystów z całego świata. Już teraz można podziwiać ponad 100 dzieł w ultra wysokiej rozdzielczości.

Projekt jest realizowany przez Google wspólnie z 17 najbardziej prestiżowymi muzeami i galeriami sztuki na świecie takimi jak National Gallery w Londynie, Muzeum w Pałacu Wersalskim, Museum of Modern Art w Nowym Jorku, czy Ermitaż w Petersburgu. 

 
Na stronie www.googleartproject.com znajduje się zbiór ponad tysiąca zdjęć w bardzo wysokiej rozdzielczości prezentujących najsłynniejsze dzieła sztuki zgromadzone w muzeach, które wzięły udział w projekcie. 
 
W ramach projektu, korzystając z trybu wnętrza technologii Street View, opracowano wirtualne panoramy 360° poszczególnych galerii. Google Art Project umożliwia ludziom z całego świata poznanie historii oraz autorów wielkiego dziedzictwa kulturowego za pomocą jednego kliknięcia myszki.
Ocena 2.57/5 (51.38%) (369 głosów)
 • Śledzik
TAGI: google   muzeum  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.