Firefox i Chrome z funkcją blokującą śledzenie

Pawel Cebula, 25-01-2011 | Źródło: RWW

Federalna Komisja Handlu zwróciła uwagę na problem ochrony prywatności użytkowników przeglądarek tworzonych przez Microsoft, Mozille i Google. Aplikacje Chrome i Firefox wyposażone będą w specjalny mechanizm utrudniający śledzenie naszej aktywności w Sieci.

Internauci, którzy nie blokują reklam na stronach internetowych bardzo często mają możliwość zaobserwowania pewnego charakterystycznego zjawiska. Poszukiwanie w Sieci opinii nt. produktu, który zamierzamy kupić skutkuje późniejszym wyświetlaniem reklam, które dotyczą właśnie tych produktów.
 
Dostarczanie takiej "targetowanej" reklamy możliwe jest dzięki śledzeniu naszych zachowań w Internecie. Federalna Komisja Handlu w swoim raporcie wyraziła niezadowolenie z takiego stanu rzeczy. W efekcie producenci popularnych przeglądarek zostali niejako zmuszeni do udostępnienia odpowiedniej funkcji, która będzie skutecznie blokować możliwość śledzenia naszej aktywności.
 
W przypadku przeglądarki Chrome zdecydowano się na specjalne rozszerzenie, które zapobiega personalizowaniu reklam oglądanych w trakcie przeglądania Internetu. W przypadku Firefoksa zastosowano specjalny nagłówek "Do Not Track HTTP", który powinien być przestrzegany przez reklamodawców.
 
W przypadku Internet Explorera 9, Microsoft zapowiedział jeszcze w ubiegłym roku, że aplikacja ta będzie wyposażona w specjalny mechanizm, który zablokuje możliwość śledzenia naszej aktywności w Sieci.
Ocena 2.49/5 (49.77%) (299 głosów)
  • Śledzik
TAGI: reklama   firefox   śledzenie   chrome  

Komentarze:

  • XiwvaVlEqzyIDAeVvj
    Dodał: Simran data: 2012-02-03
    józek 15 gurdnia 2011 Ja nie będę tak krytyczny w ocenie tego spotkania. Wydaje mi się,że mecz mógł się podobać, było sporo walki na przewagi i ciekawych zagrań i o dziwo można pochwalić rozegranie i przyjęcie. A że przegrały? Widocznie na więcej ich nie stać a i przeciwnik był lepszy w końcówkach setów, co dało mu zwycięstwo w całym spotkaniu.Rozczarowuje natomiast nowy nabytek Gaudii. Jest wolna,nie kończy ataków i w obronie nie zachwyca. Ewidentnie jest nieprzygotowana do gry na tym poziomie.


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.