Zmiana na stanowisku CEO w Google

Pawel Cebula, 21-01-2011 | Źródło: Google

Eric Schmidt pełnił funkcję dyrektora generalnego w Google przez niemal 10 lat. Najwidoczniej przyszedł czas na zmiany na tym stanowisku. Schmidta zastąpi nie byle kto, bo sam Larry Page.

Dla wielu osób ta informacja może być sporym zaskoczeniem - w końcu Eric Schmidt był dyrektorem generalnym przez większość okresu istnienia Google. Dzięki jego decyzjom i umiejętnościom Google stało się powszechnie rozpoznawalną marką, za którą stoją setki usług wyznaczających standardy w Sieci.
 
Zmiany wejdą w życie 4 kwietnia - od tego momentu Eric Schmidt będzie zajmował się m.in. doradzaniem Larry'emu Page'owi, który przez minione 10 lat stał nieco w cieniu, ucząc się sprawnego zarządzania firmą jaką jest Google.
 
Nie wiadomo jaka jest przyczyna takiej decyzji - być może Larry Page uznał, że jest już gotowy do pełnienia funkcji dyrektora generalnego. Raczej nie należy doszukiwać się konfliktów wewnątrz firmy, czy nadchodzących dużych zmian w sposobie funkcjonowania Google.
Ocena 2.47/5 (49.42%) (359 głosów)
 • Śledzik
TAGI: ceo   page   google   schmidt  

Komentarze:



  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.