Google wyda wtyczkę obsługującą WebM dla Safari i IE

Pawel Cebula, 18-01-2011 | Źródło: Chrome Blog

Jak już wiadomo Google zapowiedziało, że zaprzestaje wspierania standardu H.264 w przeglądarce Chrome. Zdania odnośnie tej decyzji są podzielone. Google zapowiada jednak wydanie wtyczek WebM dla przeglądarek Safari i Internet Explorer.

Zdania odnośnie tej decyzji są bardzo mocno podzielone, wprowadzając jeszcze większą dezorientację u przeciętnego użytkownika internetu, który nie wie, czy przełoży się to na jakieś utrudnienia w odtwarzaniu m.in. materiałów wideo dostępnych w Sieci. Dlatego też Google zabrało głos w całej sprawie, uspokajając tym samym niektóre osoby.
 
Przede wszystkim - Google planuje stworzenie i wydanie wtyczek WebM dla przeglądarek, które nie obsługują tego standardu w sposób natywny. Osoby korzystające z przeglądarek Internet Explorer i Safari będą mogli zainstalować dodatkowy składnik, który rozwiąże problem. Producenci przeglądarek będą mieli czas na ewentualne dostosowanie swoich aplikacji.
Ocena 2.19/5 (43.82%) (199 głosów)
 • Śledzik
TAGI: webm   opera   ie   h264  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.