Giganci Internetu przełączą się na IPv6

Pawel Cebula, 14-01-2011 | Źródło: Google Blog

Od dłuższego czasu wiadomo, że pula adresów IPv4 jest na wyczerpaniu. Facebook, Google i Yahoo wkrótce pokażą całemu światu, że migracja na IPv6 nie jest trudna, nawet w przypadku bardzo popularnych serwisów.

IPv4 jest standardem przestarzałym i wielkimi krokami zbliża się konieczność przestawienia się na nową wersję protokołu komunikacyjnego, jaką jest IPv6. Sformułowania "nowa" jest pewnego rodzaju nadużyciem, bo prace nad szóstą wersją tego protokołu trwają od 1995 roku.
 
Największe firmy nadal uważają, że jest jeszcze czas na przejście na IPv6, zostawiając ten proces ostatnią chwilę. Firmy te obawiają się utrudnień wynikających z dużych obciążeń, jakie generują ich serwisy. Kolejną obawą jest fakt, że nie wszyscy internauci będą mogli połączyć się z serwisem, który w pełni wykorzystuje standard IPv6.
 
Już 8 czerwca 2011 roku firmy takie jak Yahoo, Facebook, Google będą funkcjonowały w oparciu o IPv6 - wszystko za sprawą porozumienia zawartego z Akamai i Limelight Networks. Niestety, ale cała akcja potrwa zaledwie 24 godziny i odbędzie się z okazji Światego Dnia IPv6.
Ocena 2.44/5 (48.83%) (281 głosów)
 • Śledzik
TAGI: yahoo   ipv6   ipv4   ip   google   facebook  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.