Firefox 4 jeszcze w lutym?

Pawel Cebula, 13-01-2011 | Źródło: Mozilla

Przeglądarka Firefox 4 jest długo wyczekiwaną aplikacją, która ma stanowić odpowiedź na działania konkurencji. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że Firefoksa 4 zobaczymy jeszcze w lutym.

Mozilla od pewnego czasu przyzwyczaiła swoich użytkowników do tego, że plany dotyczące daty wydania kolejnej wersji przeglądarki mają się nijak względem tego, kiedy faktycznie staje się ona dostępna. Jedni uważają, że to kwestia staranności, ale kilka miesięcy opóźnienia w świecie przeglądarek internetowych to bardzo dużo.
 
Aktualnie Firefox 4 zawiera 160 poważnych błędów, które muszą być usunięte zanim przeglądarka zostanie wydana w wersji kandydującej do stabilnej. Wymaga to sporego nakładu pracy ze strony programistów. Prawdopodobnie wkrótce zobaczymy jeszcze jedną wersję beta - dziewiątą - Firefoksa 4.
 
Użytkownicy, którzy chcą pomóc zespołowi Mozilli mogą pobrać wersję beta Firefoksa 4 i przesyłać zgłoszenia błędów, które zostały przez nas znalezione, a nie są znane Mozilli.
Ocena 2.39/5 (47.86%) (252 głosów)
  • Śledzik
TAGI: firefox   mozilla   rc   beta  

Komentarze:


  • Dodał: Gość data: 2011-01-14
    Ja lubię i używam Firefoksa, ale chyba nikt nie zaprzeczy, że czwarta wersja z wyglądu jest wręcz klonem Opery. Za mocno się zainspirowali.

  • Dodał: Jacek Pluta data: 2011-01-18
    Bo nie mają pomysłów.. Ja już przesiałem się na dobre na Chrome


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.