Zbliżają się 10 urodziny Wikipedii

Pawel Cebula, 13-01-2011 | Źródło: Wikipedia

Wikipedia - jedna z najpopularniejszych stron internetowych już 15 stycznia obchodzić będzie swoje 10 urodziny. W związku z tym, nadarza się okazja, aby przyciągnąć kolejnych aktywnych użytkowników.

Wikipedia jest darmową i otwartą encyklopedią, którą rozwijać i tworzyć może niemal każdy internauta dysponujący odpowiednią wiedzą na konkretny temat. Prawda jest jednak taka, że większość osób korzystających z Wikipedii jest bierna, a aktywnym tworzeniem zawartości zajmuje się niewielki procent.
 
Typowy Wikipedysta to dwudziestokilkuletni dobrze wykształcony mężczyzna. Zaledwie 20 procent zespołu osób odpowiedzialnych za edycję zawartości Wikipedii stanowią kobiety. Być może sytuacja ta ulegnie chociaż niewielkiej poprawie przy okazji zbliżających się uroczystości.
 
W najbliższym czasie planowanych jest ponad 350 imprez - w tym w Polsce - m.in. w Warszawie, Łodzi, Szczecinie. Osoby zainteresowane uczestnictwem w tym wydarzeniu powinny udać się na stronę Wikipedia 10, w celu sprawdzenia, w którym najbliższym mieście odbędzie się impreza urodzinowa Wikipedii.
Ocena 2.58/5 (51.64%) (304 głosów)
  • Śledzik

Komentarze:


  • Dodał: Gość data: 2011-01-15
    Życzę dużo Zdrowia Autorowi WIKIPEDII z okazji 10-tej rocznicy ISTNIENIA tak pożytecznej witryny .Staropolskie Szczęść Boże -! EKS Maszynista P.K.P. Diesel & Elektric lokomoszen Driver------Jerzy Walczuk
  • XmlDeSpEbKxSTfNsK
    Dodał: Marian data: 2012-07-06
    To dobrze, że snorta ta jest jeszcze 6 miesięcy od daje dużo czasu, aby udowodnić swoim rodzicom, że jesteś na tyle dojrzały i odpowiedzialny uczestniczyć out-of-state zdarzenia. Po pierwsze, spadek ten temat. Masz już zapytał raz, nie dokuczać im. Zamiast tego, ich zapytać, czy potrzebują pomocy z niczego w domu. Zrf3b listę obowiązki, ktf3re muszą być podjęte i na ochotnika do nich. Miej dobre stopnie w szkole. Spędzaj więcej czasu z rodziną, niż ty z przyjacif3łmi. W ciągu dwf3ch miesięcy, siedzieć rodzicom na df3ł i wyjaśnić im, dlaczego ważne jest, aby być w tej partii. Nie sprawiają, że o twoich urodzinach. Twoi rodzice będą znacznie bardziej skłonni do nagradzania za wszystkie ciężkiej pracy niż do rozdania freebie. Czy Back-Up Plan na wypadek, gdyby jeszcze powiedzieć "nie". Nie wyrzucaj furia, po prostu nadal być dojrzały i odpowiedzialny. Następnie sprf3buj ponownie w innym miesiącu. Wiem, że wydaje się to dużo czasu i pracy, ale jeśli naprawdę chcesz się spotkać osobiście Carrie, wszystko, że ciężka praca będzie warto! Powodzenia i nie martw się, wszystko będzie wszystko wyszło. . .


Dodaj komentarz:


Temat:
Twój nick:
Komentarz:
 

Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.