32 mln blogów Wordpressa

Pawel Cebula, 10-01-2011 | Źródło: Wordpress

Wordpress należy do jednych najpopularniejszych systemów zarządzania treścią. Firma Automattic, która jest wydawcą tego oprogramowania podała informacje, że z Wordpressa korzysta już ponad 32 miliony internautów.

Wordpress jest bardzo ciekawą propozycją zarówno dla początkujących blogerów, jak i osób mających większe oczekiwania od systemu zarządzania treścią. Początkujący mogą bez problemu skorzystać z serwisu Wordpress.com, który umożliwia założenie bloga na serwerach należących do Automattic - w każdej chwili mozemy się wynieść na własny serwer.
 
W grudniu 2010 roku w ramach platformy blogowej Wordpress.com funkcjonowało ok. 16 milionów blogów. Z kolei dzięki Wordpress.org oprogramowanie pobrano już ponad 16,7 miliona razy. Użytkownicy Wordpress.com prowadzą blogi w ponad 120 różnych językach - najwięcej blogów pisanych jest w języku angielskim, hiszpańskim, portugalskim, indonezyjskim i włoskim.
Ocena 2.46/5 (49.12%) (331 głosów)
 • Śledzik
TAGI: blog   cms   wordpress  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.