Yahoo zamyka serwis wideo

Pawel Cebula, 16-12-2010 | Źródło: TechCrunch

Jeszcze niedawno Yahoo miało aspirację do walki w kategorii serwisów wideo. Niestety, ale usługa Yahoo Video nie cieszyła się popularnością taką jak YouTube. Zapadła więc decyzja o stopniowym zamknięciu serwisu.

Na tę chwilę Yahoo zablokowało możliwość przesyłania filmów do serwisu wideo. W profilach użytkowników pojawiła się nowa opcja, która umożliwia pobranie własnych filmów, które wcześniej zostały dodane. Funkcja ta będzie dostępna do połowy marca 2011 roku. Cała zawartość Yahoo Video ma zniknąć już 15 marca 2011 roku.

 

Yahoo nie było w stanie konkurować z YouTube, czy nawet Facebookiem - ten ostatni oferując możliwość dodawania i oglądania filmów przy ponad 500 milionach użytkowników był dość trudnym konkurentem.

 

To jednak nie koniec przygody Yahoo z multimediami - w końcu firma ta jest również właścicielem Flickra, który obsługuje możliwość dodawania i oglądania zarówno zdjęć, jak i krótkich plików wideo. Można spodziewać się, że Yahoo z czasem rozbuduje funkcję wideo, sprawiając, że Flickr będzie jeszcze bardziej multimedialny. 

Ocena 2.23/5 (44.69%) (397 głosów)
 • Śledzik
TAGI: yahoo   youtube   flickr   wideo  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.