Facebook pokonał już NK?

Pawel Cebula, 15-12-2010 | Źródło: Vincos.it

Polska jest jednym z niewielu krajów, w których lokalny serwis społecznościowy skutecznie odpierał konkurencję pod postacią np. Facebooka. Wygląda jednak na to, że Facebook pokonał NK.

Serwis NK jeszcze rok temu miał dość dużą przewagę nad Facebookiem. W ciągu tych kilkunastu miesięcy bardzo wyraźny stał się odwrót w kierunku Facebooka. Nie bez powodu była duża bierność w kwestiach związanych z wprowadzaniem nowych funkcji - udostępnienie "grup tematycznych" to trochę za mało.

 


Jeden z pracowników rzymskiej agencji Digital PR przeanalizował ruch, korzystając z narzędzia Google Trends for Websites. Według danych zgromadzonych przez Google serwis NK był liderem w czerwcu. W grudniu tego roku, to Facebook stał się najpopularniejszym serwisem społecznościowym w naszym kraju.

Oczywiście dane te mają dość orientacyjny charakter, ale dość wyraźnie pokazują jaki jest trend. Dominacja Facebooka w Polsce jest nieunikniona.

Ocena 2.53/5 (50.65%) (201 głosów)
 • Śledzik
TAGI: nk   facebook   klasa   nasza  

Komentarze:  Dodaj komentarz:


  Temat:
  Twój nick:
  Komentarz:
   

  Prosimy o kulturę wypowiedzi. Komentarze zawierające niecenzuralne zwroty, bądź obrażające inne osoby będą usuwane. Kod HTML w wypowiedziach jest niedozwolony. Wydawca nie odpowiada za treść komentarzy.